Tronditet Rusia, qëllohet me breshëri plumbash mbi turmën e njerëzve
Pëlqej
Një sulm me armë ka ndodhur ditën e sotme në Rusi.

Nga raportimet e para mësohet se nga sulmi me armë janë shënuar katër të vrarë dhe katër të plagosur.

Ngjarja ka ndodhur në mesditën e sotme në Dagestan të Rusisë.

Sipas gazetës Sputnik, atentatori ka gjuajtur mbi turmën e njerëzve në qytetin Kizlyar, në republikën e Dagestanit, kur ata po ktheheshin nga një shërbesë kishtare të festës popullore ruse. /albeu.com/

Shtuar më 18/02/2018, ora 15:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori