Tërmeti trondit sërish vendin tonë
Lëkundje të forta tërmeti sapo kanë tronditur vendin tonë.

Magnituda ishte shumë e lartë dhe u ndje në Shqipërinë e Mesme.

Qendra e Sizmologjisë raporton se tërmeti ka pasur një magnitudë 3.2 ballë Shkalla Rihter.

Qpiqendra ishte 54 km në lindje të Tiranës, midis Bulqizës dhe Librazhdit, 15 km larg kufirit të Maqedonisë së Veriut.

Lëkundjet raportohet u ndjenë fort në qytetin e Librazhdit dhe zgjatën rreth 10 sekonda.
Shtuar më 20/10/2019, ora 23:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori