Tërmeti i fuqishëm trondit Qipron
Një tërmet prej 5.4 ballësh të shkallës Rihter tronditi Qipron para pak minutash.

Sipas të dhënave të Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare tërmeti kishte një thellësi prej 10 km dhe një vendodhje 38 km në juglindje të Nikosisë.

Sipas mediave qipriote, tërmeti u ndje në të gjithë ishullin, veçanërisht në Nikosia dhe Larnaka,

Sipas mediave vendase ende nuk raportohet për dëme materiale apo për viktima.

Shtuar më 21/01/2021, ora 16:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori