Liroi "Gert Gjeneralin", alarm për lëndë plasëse tek makina e gjyqtarit
Një telefonatë ka alarmuar policinë e Korçës sipas të cilës një gjyqtari i ishte vendosur lëndë shpërthyese në makinë.

Mësohet se alarmi është dhënë nga burgu i Drenovës në Korçës.

Pas verifikimeve të bëra policia thotë nuk ka zbuluar asgjë në makinën e gjyqtarit Markelian Kuqo duke e klasifikuar rastin si një alarm fals.

Megjithatë, edhe pse policia ka thënë se alarmi është fals, mësëohet se makina në këto momente është rrethuar nga forcat RENEA dhe ato të xhenios pasi dyshohet se pakoja gjendet brenda. Gjithashtu policia ka marrë në mbrojtje gjyqtarin.

Gjyqtari në fjalë është ai që ka dhënë vendimin për lirimin me kusht të Gert Gjinararit, i njohur ndryshe edhe si Gert Gjenerali, i cili ka qenë i dënuar për vrasjen e Naim Zyberit.
/albeu.com/
Shtuar më 15/10/2019, ora 14:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori