Studentët rinisin fuqishëm protestat
Protesta e studentëve pritet të rinisë fuqishëm.

Me anë të njoftimi, mësohet se studentët do të rinisin protestat më datë 4 dhjetor ku pritet të rimblidhen studentët për të protestuar për kushtet e paplotësuara për Arsimin e lartë.

Njoftimi:

ME MIJËRA NË PROTESTË!

Më 4 dhjetor, në njëvjetorin e nisjes së protestave madhështore të studentëve, mblidhemi sërish me mijëra në protestë:

KUNDËR
• Ligjit të arsimit të lartë
• Financimit të universiteteve private me paratë tona
• Abuzimit me të drejtat e studentëve

PËR
• Arsim cilësor
• Dyfishimin e buxhetit të arsimit të lartë
Përgjysmimin e të gjitha tarifave
• Votë të barabartë studentë-pedagogë
• Kushte dinjitoze studimi dhe jetese
• Perspektivë punësimi profesional

NE DO TË FITOJMË!
BASHKË ME STUDENTËT, E GJITHË SHOQËRIA! /albeu.com/
Shtuar më 14/11/2019, ora 21:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori