Shpërthen gazi në galeri, një i vdekur e një i plagosur në Bulqizë
Aksident i rëndë gjatë punës në minierën e Bulqizës. Një person ka mbetur i vdekur dhe një tjetër ka mbetur i plagosur.

Ngjarja ka ndodhur në mesditë në minierën e fshatit Tërnovë në Bulqizë, në rrethana që ende presin të sqarohen nga policia.

Nga të dhënat paraprake dyshohet se shkak i vdekjes së minatorit është bërë gazi toksik që është çliruar pas shpërthimit për të hapur galeri të reja. /albeu.com/

Shtuar më 24/04/2019, ora 14:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori