Sapo është emëruar, dënohet me 6 muaj heqje lirie drejtori i burgut
Drejtori i burgit në Vlorë është dënuar nga gjykata e Shkallës së Parë në Vlorë me 6 muaj burg.

Ky vendim për Egon Velajn është marrë vetëm 6 ditë pas emërimit të tij në këtë pozicion.

Trupi gjykues me prokuror Anton pali dhe gjyqtare Atalanta Zeqirajn e kanë dënuar Velajn me akuzën e shpërdorimit të detyrës gjatë kohës kur ka mbajtur pozicionin e drejtorit të Aluiznit.


Shtuar më 23/10/2019, ora 21:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori