Rrezikohet ministri? Nisin verifikimet për vëllain e Fatmir Xhafajt
Prokuroria nis verifikimet për vëllain e ministritBrendshëm, Fatmir Xhafaj, Agron Xhafajn.

Agron Xhafaj është dënuar me 7 vite burg në Itali për trafik ndërkombëtar lëndësh narkotike.

Mësohet se Prokuroria e Krimeve të Rënda ka nisur verifikimet mbi Agron Xhafaj.

Rikujtojmë se vetëm një ditë më parë, ambasadori amerikan Donald Lu tha se po verifikohen akuzat e ngritura për vëllain e ministritBrendshëm.

Opozita kërkon me ngulm ekstradimin e vëllait të Xhafajt në Itali dhe shkarkimin e ministritBrendshëm. /albeu.com/Shtuar më 12/05/2018, ora 13:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori