Rastet në rritje, ndalohen dasmat, ceremonitë mortore dhe takimet elektorale
Komiteti Teknik i Ekspertëve ka njoftuar përmes një deklarate për mediat se nga sot ndalon takimet elektorale, dasmat, festat, ceremonite martesore dhe organizimet pertej familjare te ceremonive mortore, deri ne nje urdher te dyte.

Ne mbledhjen e fundit, Komitetin Teknik i Eksperteve, pasi kemi analizuar situaten dhe risqet, ecurine e epidemise ne vend dhe pergjigjen e qytetareve ndaj masave te ndermarra dhe kemi vendosur:

Te ndalohen grumbullimet me me shume se 10 persona ne vende te hapura dhe te mbyllura
Te ndalohen mbledhjet partiake dhe tubimet
Konferencat, ceremonite e festave, ceremonite martesore dhe organizimet pertej familjare te ceremonive mortore, deri ne nje urdher te dyte”, thekson Komiteti i Eksperteve.
Shtuar më 17/11/2020, ora 15:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori