Rama rrëzon kërkesën për arrestimin e Saimir Tahirit
Pëlqej
Kryeministri Edi Rama ka deklaruar hapur se e refuzon kërkesën e Prokurorisë për arrestimin e Saimir Tahirit sepse është arbitrare.

"Boll e kam bërë avokatin për të, më vjen shumë mirë që ai e ka thënë që nuk ka nevojë të bëjë askush avokatin e tij.

Kjo parti nuk ka për tu bërë asnjëherë mburoja përballë drejtësisë, por edhe nuk do lëmë asgjë për të bërë që të poshtërohen deputetet.

Puna jonë dhe e deputetëve mbaroi që në kohën që deputeti Saimit Tahiri pajhtoi një avokat.

Katundi yne ku akuzat kercasin perdite, i akuzuari nuk ka cfare provon kur akuzuesi nuk jep asnje prove per akuzat qe ngre",ka thënë kryeministri Rama gjatë fjalës së tij në mbledhjen e tij në grupin e PS. /albeu.com/
Shtuar më 23/10/2017, ora 09:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori