Rama anulon programin dhe shkon tek Kuvendi
Kryeministri Edi Rama ka anuluar aktivitetin e parashikuar sot në Gjirokastër duke ndjekur nga Tirana protestën e opozitës.

Albeu.com mëson se Rama ndodhet aktualisht në zyrën e Gramoz Ruçit tek godina e Kuvendit të Shqipërisë përballë Kryeministrisë, ndërkohë që protestuesit e opozitës janë mbledhur përballë Parlamentit tek rruga Xhorxh Bush.

Opozita ka djegur mandatet dhe tashmë kërkon qeveri tranzicioni deri në zgjedhjet e ardhshme. /albeu.com/
Shtuar më 21/02/2019, ora 10:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori