Protesta gjunjëzon Tiranën, shkatërrohet Muzeu Kombëtar
Tirana gjendet në kaos për shkak të protestës së ditës së dytë për Klodian Rashën.

Turma e revoltuar ka shkatërruar cdo gjë që ka gjetur para.

Një pjesë e të rinjve kanë thyer dhe shkatërruar xhamat e Muzeut Historik Kombëtar.

Protestuesit janë në lëvizje të vazhdueshme por të lokalizuar në tre pika kyçe të kryeqytetit, një pjesë janë në ish-Bllok, një pjesë të kryeministria dhe një pjesë tjetër tek sheshi Skënderbej dhe kryqëzimi i rrugës së Kavajës.

Shtuar më 10/12/2020, ora 19:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori