Poker dhe vjedhje, arrestohen 4 persona në Tiranë
4 persona janë arrestuar në Tiranë ndërsa akuzohen për vepra të ndryshme penale.

Ata akuzohen për vjdhje, dhunë, pokër dhe drejtim të makinës në gjendje të dehur.

Njoftimi i plotë

Arrestohen në flagrancë 4 shtetas, njëri prej tyre i shpallur në kërkim.

Në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim, nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.2, u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit G. D., 34 vjeç, i shpallur në kërkim për veprën penale "Vjedhja". Gjithashtu ky shtetas me datë 11.02.2021, ka tentuar të vjedhë në një market.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.3, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit  K. S., 22 vjeç, pasi në rrugën “Vangjush Furxhi”,  me vetëgjyqësi për shkak të një borxhi, është konfliktuar fizikisht me shtetasin D.D.

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.4, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit K. D., 28 vjeç,pasi në rrugën “Aleksandër Moisiu”, nga kontrolli i ushtruar në ambientet e brendshme të lokalit me qera të marrë nga ky shtetas janë gjetur në një tavolinë pokeri disa fisha plastike me ngjyra te ndryshme dhe letra bixhozi dhe dyshohet se janë përdorur për ushtrimin e paligjshme të lojrave të fatit.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit E. H., 33 vjeç, pasi duke drejtuar mjetin nën efektin e alkoolit është përfshirë në një aksident me dy mjete të tjera, dhe për pasojë është dëmtuar pasagjeri në mjetin e tij shtetasi E. P, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë.

Shtuar më 13/02/2021, ora 09:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori