E FUNDIT/ Pedagogët e Histori-Filologjisë hyjnë në grevë
Pëlqej
Pedagogët e Fakulteti të Historisë dhe Filologjisë kanë vendosur që të hyjnë në grevë deri sa qeveria sipas tyre të plotësojë kërkesat e studentëve, të cilat përkthehen në anulimin e ligjit të Arsimit të Lartë,

Përmes një deklarate publike, pedagogët kërkojnë gjithashtu edhe shfuqizimin e disa VKM-ve, të cilat gjithashtu shkaktojnë pasoja negative në sistemin arsimor.
Shtuar më 18/01/2019, ora 14:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori