Pas rastit të Lezhës dhunohet edhe mjekja në Tiranë
Duke se për bluzat e bardha nuk do të ketë paqe edhe pse kanë ngritur zërin disa herë.

Dhuna e ushtruar ndaj tyre nga pacientët apo ngga familjarët e tyre po kthehte në një fenomen tepër shqetësues.

Gjatë ditës së sotme janë shënuar dy raste të dhunimit të mjekëve. Konkretisht një në Lezhë ku raportohet se mjeku dermatolog, Zef Doda ëhstë goditur me mjete të forta dhe është derguar me urgjencë në spitalin e Traumës në tiranë.

Ndërsa një rast i fundit raportohet të ketë ndodhur në urgjencën Kirurgjikale në QSUT ku është dhunaura mjekja specializante V.Zyka. /albeu.com/
Shtuar më 07/03/2019, ora 14:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori