Nis "furtuna" në Prokurorinë e Përgjithshme, dorëhiqet drejtoresha e rëndësishme
Pas kalimit të detyrës së Prokurorit të Përgjithshëm Olsjan Celës ka dhënë dorëheqjen edhe shefja e kabinetit të Prokurorisë së Përgjithshme Alketa Zifla.

Nuk dihen deri më tani arsyet e kësaj dorëheqje.

Dorëheqja e Ziflës vjen menjëherë pas emërimit të Olsjan Celës në krye të Institucionit të akuzës.

Ky i fundit u rendit i pari nga KLP, dhe pas kësaj mori besimin e 101 deputeëve në Kuvend, duke marrë kështu një mandate 7 vjeçar. /albeu.com/

Shtuar më 06/12/2019, ora 11:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori