Ngrihet Komisioni për shkarkimin e Metës
Me votat jo vetëm të socialistëve por edhe të deputetëve të djathtë, është vendosur ngritja e komisionit hetimor parlamentar për të hetuar shkeljet e Presidentit Ilir Meta. Ngritja e komisionit u miratua me 102 vota pro, 7 kundër dhe dy abstenim.

Kuvendi miratoi edhe përbërjen e komisionit me 101 vota pro i drejtuar nga Ulsi Manja nga Partia Socialiste dhe Alban Zeneli nga opozita.

Shtuar më 08/07/2019, ora 18:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori