Meta merr vendimin, dekreton të gjithë ministrat përveç Cakajt
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka vendosur mbrëmjen e sotme të dekretojë ministrat e rinj të propozuar nga Edi Rama.

Por sërish nuk është dekretuar ministri i ri i Jashtëm, i propozuar nga Rama, Gent Cakaj.

Presidenti ka dekretuar mbrëmjen e sotme, ministren e re të Arsimit, atë të Kulturës, te Financave dhe Infrastruktures.

Shtuar më 09/01/2019, ora 20:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori