Mbetet i lartë numri i infeksioneve të reja në vend (VIDEO)
Gjatë 24 orëve të fundit ka konfirmuar 71 raste të reja me COVID-19.

24 ne Tirane, 8 ne elbasan, 6 ne Durres, 5 ne Kruje, Kukes e Lezhe, nga 2 ne Korce, Shkoder e Permet, dhe 1 ne Delvine, Vau i Dejes, Bulqize, Kamez.

Ne Infektiv kemi 79 paciente te shtruar, 9 ne gjendje te rene dhe dy te intubuar.

Numer i larte i testimeve, por prezenca e rasteve te reja eshte

Shifrat jane bere publike nga Ministria e Shendetesise pas testimeve te bera pas gjurmimit epidemiologjik dhe rasteve te dyshuara.

vijon
Shtuar më 06/07/2020, ora 10:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori