E FUNDIT/ Lu i shkon në zyrë Kryeprokurores së re
Pas zgjedhjes së saj me 69 vota në Kuvend, prokurorja Arta Marku pritet të zhvillojë një takim me ambasadorin e SHBA-së, Donald Lu.

Kryeprokurorja pritet të takohet me diplomatin amerikan në orën 10:00, para takimit me vartësit e saj në Prokurorinë e Përgjithshme, ku do të prezantohet para tyre.

Takimin mes Markut dhe Lu, i cili vjen vetëm një ditë pasi ky i fundit takoi kryedemokratin Lulzim Basha dhe kryetaren e LSI, Monika Kryemadhi. /albeu.com/
Shtuar më 21/12/2017, ora 10:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori