Lëvizje të reja tek trualli, thirret protestë urgjente në Tiranë
Pavarësisht se nuk pritej, Aleanca për Teatrin ka thirrur në protestë pasditën e sotme qytetarët.

Arsyeja për këtë protestë emergjentë e cila pritet të zhvillohet tek sheshi para pedonales në Tiranë, është se punonjësit kanë filluar rrethimin e zones dhe pronësTeatrit Kombëtar.

Rikujtojmë se shembja e teatrit u krye më 17 maj në orën 04:00 të mëngjesit, pak orë pas marrjes së vendimit për sheshimin e ndërtesës. /albeu.com/
Shtuar më 22/05/2020, ora 16:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori