KPK konfirmon rikonfirmon në detyrë Prokurorin e Saimir Tahirit
Komisioni i pavarur i kualifikimit ka konfirmuar në detyrë prokurorin e Krimeve të Rënda Vladimir Marën.

Mara është një nga prokurorët e njohur i cili ka në dorë dosjet më të nxehta atë të Saimir Tahirit dhe "Dosja 339".

Trupa e cila gjykoi prokurorin Mara përbëhet nga Pamela Qirko, Firdes Shuli, Alma Faskaj. Hetimi është bërë për të tri shtyllat,konkretisht ai ndaj pasurisë, aftësive profesionale dhe pastërtisë së figurës.

Ndërkohë KPK konstatoi një parregullsi në lidhje me blejen e një makinë të prokurorit i cili sipas ONM, Mara e kishte blerë me targa false.
Shtuar më 14/06/2019, ora 09:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori