Këta janë pesë anëtarët e parë të KLGJ
Ka përfunduar numërimi për 5 anëtarët e Këshillit të Lartë Gjyqësor (KLGJ).

Anëtarët e zgjedhur për KLGJ, Dritan Hallunaj dhe Brunilda Kadi, Marcela Shehu, Brikena Ukperaj dhe Medi Bici.

Hallunaj ka marrë 215 vota ndërsa Brunilda Kadi, 135 vota.

Të zgjedhur nga shoqëria civile për KLGJ,Avokatët Fatmira Luli e Alban Toro dhe Naurela Llagami. Ndërsa vazhdon numërimi edhe për dy anëtarë të tjerë./albeu.com/
Shtuar më 12/12/2018, ora 18:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori