Kërcënohet kreu i KQZ-së, Garda merr në mbrojtje Zgurin
Kreu i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve Klement Zguri mësohet të jetë kërcënuar nga një person nga Shkodra në Facebook. Garda e ka marrë më pas urgjentisht në mbrojtje.

Ky informacion është i pretenduar nga vetë Klement Zguri. Gjithashtu në mbrojtje janë marë dhe familjarët e Zgurit dhe është patrulluar banesa.

Kjo ka ndodhur një ditë pasi në KQZ ka patur përplasje në lidhje me hapjen e kutive të 30 qershorit.

Arsyet e këtyre kërcënimeve mendohet të jenë qëndrimet që Zguri ka mbajtur ndaj zgjedhjeve të 30 qershorit.

Vijon...
Shtuar më 05/07/2019, ora 13:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori