Ilir Meta zbulon se çfarë do të ndodhë me 11 tetor
Ilir Meta nga një koferencë për mediat ka bërë me dije se është i gatshëm që të shkoj në Komisionin e Venecias në 11 tetor, ku do jepet dhe mendimi përfundimtar për shkarkimin ose jo të tij.

Meta u shpreh se në 11 tetor nuk do ndodh asgjë, pasi u shpreh se nuk ka shkelur asnjë ligj.

Meta tha:

“Data 11 tetor do të jetë e mirë, pasi Presidenti nuk ka shkelur asnjë ligj, por e ka mbrojtur atë. Kjo datë ësthë për të shmangur datën 18 tetor që është një datë shumë e rëndësishme. Presidenti në 11 tetor është i gatshëm që të shkoj në Venecia”.
Shtuar më 11/09/2019, ora 17:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori