I prekur nga COVID-19, përkeqësohet gjendja e neurologut të njohur
Mjeku neurolog i QSUT Drini Dobi i prekur me COVID-19 është shtruar në reanimicionin e Infektivit, në gjenje të rënduar.

Javët e fundit një numër i madh i personelit mjekësor ka rezultuar i infektuar me Covid, ku janë regjistruar dhe disa humbje.

Bluzat e bardha janë dhe porta e parë e përballjes me pandeminë, duke i bërë ata shumë herë më të ekspozuar ndaj virusit, se sa pjesa tjetër e popullsisë.

Shtuar më 21/11/2020, ora 23:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori