Hapet spitali Covid 4, shtrohen pacientët e parë
Ministrja Ogerta Manastirliu ka njoftuar se është hapur spitali COVID4 që ka në dispozicion 100 shtretër.

Janë shtruar pacientët e parë që vijnë nga spitali Covid 1 dhe 3, të cilëve nga sot do i shërbejë stafi mjekësor.

Covid 4 i përket skenarit të qeverisë për periudhën vjeshtë-dimër për të përballuar pandeminë.
Shtuar më 30/11/2020, ora 20:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori