Franca thyen rekordin e zi të Italisë: 1 120 nga COVID-19 në 24 orët e fundit!
Franca ka thye rekordin e zi te vendosur nga Italia.

Vetëm në 24 orët e fundit janë raportuar 1.120 njerëz që kanë humbur jetën për shkak të infektimit nga koronavirus.

Deri tani numri i viktimave ka shkuar në 6.507 ku përfshihen 5.091 të vdekur në spitalet e Francës dhe 1.416 të tjerë në azilet e pleqve.

Aktualisht janë 6.662 njerëz që ndodhen në gjendje kritike për jetën.
Shtuar më 03/04/2020, ora 20:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori