Fluturon kurba e infeksionit në vend (VIDEO)
Gjatë 24 orëve të fundit, kanë humbur jetën katër pacientë te spitali Infektiv, ku viktima më e re është një 21 vjeçare.

Gjithashtu janë konfirmuar 85 raste të reja me koronavirus.

Prej tyre, 44 raste në Tiranë, 6 në Shkodër, Krujë e Vlorë, 5 në Tropojë, 3 në Elbasan, 1 rast në Has, Berat, Kamëz, Pogradec dhe Ura Vajgurore.

Situata ne Infektiv paraqitet e rënduar, me shtrime të reja, 88 të shtruar, 12 në terapi intensive dhe 4 të intibuar në gjendje shumë të rendë.
Shtuar më 15/07/2020, ora 11:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori