Erdogan se harron Ramën, kaq para dhuroi për rindërtimin pas tërmetit
Turqia ka dhuruar për rindërtimin e Shqipërisë 46.3 milion euro.

Kjo shifër u bë publike gjatë konferencës së donatorëve që po mbahet në ndihmë të vendit tonë pas tërmetit të fuqishëm se 26 nëntorit.

Turqia është një ndër vendet që po dhuron më shumë ndihmë financiare për Shqipërinë, pas Francës 160 milion euro dhe Italisë 63 milionë euro.


Rikujtojmë se Turqia ishte një ndër shtetet e para që iu gjend afër shqiptarëve me ekipet e kërkim-shpëtimit në terren. /albeu.com/
Shtuar më 17/02/2020, ora 17:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori