E papritur! Ervin Salianji skualifikohet nga gara për deputet të PD
Ish-deputeti Ervin Salianji nuk mundet të vazhdojnë garën për deputet të PD.

Kjo pasi, Salianji është skualifikuar nga Komisioni i Vlerësimit të Kandidatit, shkruan report tv.

Rikujtojmë se Salianji u kualifikua në garë nga lista e Pogradecit, nga ku u skualifikua Klevis Balliu dhe ish-kryebashkiaku i këtij qyteti, Eduart Kapri.

Komisioni i Vlerësimit të PD ka skualifikuar mbi ish-10 deputetë, mes të cilëve përfshihet Ervin Salianji, Endri Hasa, Nada Mecorapja, Lindita Metaliaj, Romeo Gurakuqi, Xhemal Gjunkshi, Fatbardha Kadiu, Orjola Pampuri. /albeu.com/

Shtuar më 22/10/2020, ora 20:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori