Dënohet me 10 vite burg anëtari i bandës së Habilajve
Gjykata e Posaçme ka dënuar me 10 vite në total Armando Koçerrin, pjesë e grupit Habilaj.

Koçerri u arrestua si pjesëtar i grupit të Habilajve në Babicë të Vlorës, ndërsa në banesë iu sekuestruan 4.5 ton canabis sattiva.

Prokuroria kërkoi shpalljen të fajshëm të tij dhe dënimin me 15 vite burg, konvertuar në 10 vite për shkak të gjykimit të shkurtuar.

Koçerri akuzohet se ka vënë në dispozicion banesën e tij në Babicë të Vlorës për mbajtjen e sasisë së lëndës narkotike.

Shtuar më 29/06/2020, ora 16:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori