Demokratët shkarkojnë nga pozicioni i rëndësishëm Rudina Hajdarin
Rudina Hajdari është shkarkuar nga drejtimi i grupit Parlamentar demokrat në Republikën e Shqipërisë.

Në vend të saj mësohet se është emëruar Korab Lita.

Reagimi i Korab Litës:

Grupi Parlamentar Demokrat ne mbledhjen e tij te fundit, ne funksion te organizimit te brendshem beri ndryshim ne drejtimin e grupit.

Personalisht, dua t’ju dergoj nje falenderim kolegeve te mi te Grupit Parlamentar per vleresimin dhe besimin qe me dhane per te drejtuar Grupin Parlamentar Demokrat.

Detyra qe me eshte besuar si Kryetar i Grupit Parlamentar Demokrat une e shoh si nje pergjegjesi e aspak privilegj sidomos ne kete situate politike e institucionale ku ndodhet vendi yne.

Nepermjet jush dua te siguroj koleget, dhe te gjithe qytetaret Shqiptare, qe te gjithe bashke do jemi ne lartesine e duhur per te justifikuar besimin e dhene.
Shtuar më 14/10/2019, ora 16:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori