Dalin rezultatet e para: Në avantazh LSDM dhe BDl
KSHZ ka dal me rezultatet e para nga mbi 566 vendvotime ose 12.5% e totalit të votave.

Në këto rezultate kryesib LSDM 34.84%, e ndjekur nga VMRO e cila ka 33.84 %.

Në kampin shqiptar udhëheq BDI me 12.84%, e ndjekur nga ASh me 10%.

Ndërkohë si gjatë gjithë cikleve zgjedhore, edhe këtë herë faqja e KShZ-së është bllokuar.
Shtuar më 15/07/2020, ora 22:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori