Basha deklaratë urgjente
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka njoftuar se në orën 10.30 do të mbajë një deklaratë urgjente për median pas arrestimit të drejtuesve të PD në qarkun e Elbasanit.

Duket se dhuna e policisë dhe terrori i përseritur ndaj përfaqësuesve te opozitës nga strukturat e shtetit do të jetë objekt i daljes së kreut të Opozitës.

Kujtojmë se Policia e Librazhdit ka proceduar 23 persona dhe ka arrestuar 7 prej tyre për protestën e paligjshme të organizuar pasditen e djeshme në hyrje të qytetit të Librazhdit, teksa po mberrinte kryeministri Rama ne vijim te turit te fushates.


Shtuar më 14/06/2019, ora 09:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori