Nuk ka fitues në “Olimpico”, Milani dhe Roma ndahen në barazim, lufta për një vend në Champions vijon

Nuk ka fitues në “Olimpico” të Romës. Milani dhe Roma kanë ndarë nga një pikë në javën e 32-të të Serie A, duke arazuar 1-1.

Një ndeshje pa shumë ritëm nga të dyja skuadrat të cilat përgjatë 90-të minutave më shumë u ruajtën të mbroheshin se sa të krijonin raste për gol.

Madje dy golat e shënuar erdhën pas minutës së 90-të të takimit.

Ishte fillimisht Abraham i cili kaloi verdhekuqtë në avantazh në minutën e 94-të të takimit. Por kur të gjithë menduan se ndeshja do të mbyllej me fitoren e Romës, Milani gjeti forca për të barazuar në limite.

Pas një aksioni të gjatë, Salemaker i cili erdhi nga mbrapa mbrojtjes së Romës, shfrytëzoi mjaft bukur një pasim të Leaos për të barazuar shifrat në 1-1.

Pas javës së 32-të Milani dhe Roma janë me pikë të barabarta, ndërsa kuqezinjtë renditen në vendin e katërt ndërsa verdhekuqtë në vendin e pestë.

Lufta për një vend në Champions league do të jetëmjaft e fortë deri në fund. /AlbEu.com/

Shtuar 29.04.2023 20:31