Arta Marku "internon" prokurorin e Tahirit në Pogradec
Pëlqej
Prokurorja e Pergjithshem ka urdheruar caktimin e perkohshem te prokuroreve Olsian Çela nga Prokuroria per Krime te Renda ne Prokurorine e Beratit, ndersa Sonila Muhametaj nga Prokuroria per Krime te Renda ne Prokurorine e Pukes, sakaq Besim Hajdarmataj nga Prokuroria per Krime te Renda ne Prokurorine e Pogradecit.

Keto levizje te Arta Markut kane ardhur fill pas urdhrit per hetim displinor te prokuroreve qe refuzuan shortin per ceshtjen e Shullazi, ndersa vlen të theksohet se Besim Hajdarmataj ka qene drejtuesi i prokurorise se krimeve te renda dhe kerkoi arrestimin e Saimir Tahirit.
Shtuar më 20/09/2018, ora 17:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori