8 persona nga Korça të prekur me koronavirus, nisen drejt Tiranës tamponet
Koronavirusi ka marrë jetën e nëntë në Shqipëri mbrëmjen e sotme.

Vetëm pak minuta më parë, raportohet se janë nisur drejt Tiranës nga Korça 8 tampona nisen për analiza.

Të gjithë persona kanë qenë në kontakt me mjeken e cila doli këtë të premte pozitive me Covid19.

Disa janë familjarë dhe disa persona të tjerë të zinxhirit të kontakteve të mjekes.

Korça aktualisht 12 persona pozitivë me koronavirus.

Shtuar më 27/03/2020, ora 23:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori