E FUNDIT/ Milani nuk i ndahet kreut, triumfon pastër ndaj Veronës (VIDEO)
500 mijë të prekur e 22 mijë të vdekur, shifrat zyrtare nga COVID-19 në të gjithë botën

Shifra të frikshme janë zbuluar nga zhvillimet e fundit në botë nga koronavirusi i ri, COVID-19.

Nga raportimet e fundit zyrtare, ka arritur në 500.542 mijë numri i personave të prekur nga koronavirusi në të gjithë botën.

Deri tani raportohet se janë 22.334 të vdekur dhe 121.214 të shëruar.

Në gjendje kritike për jetën janë 18.171 njerëz dhe 338.268 të tjerë nën mbikëqyrje mjekësore.

Virusi COVID-19 ka prekur tashmë 199 shtete të botës.
Shtuar më 26/03/2020, ora 17:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori