E dha Gjiknuri, Balla kërkon pezullimin e HEC-it në Kanionin e Holtës
Shkatërrimi që po i bëhet Kanionit të Holtës nga një firmë ndërtuese e një HEC-i ka bëri bujë të madhe në media ditët e fundit.

Mesa duket zëri ka arritur deri në veshët e politikanëve, ku si rrallë herë mesa duket do të marrin masa për të ndaluar masakrën që po i bëhet kësaj bukurie natyrore.

Në një dalje për mediat kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka komentuar ndërtimin e HEC-it në kanionet e Holtës, ku ka thënë se së bashku me 6 deputetë të tjerë do të kërkojnë ndalimmin e punimeve.

“Së bashku me 6 deputetët e tjerë të PS-së në Elbasan kemi marrë detyrat parlamentare për të kaluar shqetësimet në këtë komunitet nga të gjithë banorët e Bashkisë së Gramshit.
Kërkesa jonë do të merret në shqyrtim dhe të jeni të sigurtë që kryeministri Rama dhe ministrja Balluku do të marrin të gjitha vendimet për të pezulluar dhe më pas bllokuar çdo lloj ndërtimit që prish, dëmton një aset natyror dhe një atraksion të rëndësishëm turistik për një bashki si e Gramshit, që ka dy bukuri natyrore si Holta dhe Ujëvara e Sotirës”, deklaroi Balla. /albeu.com/
Shtuar më 23/01/2019, ora 11:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori