E cilësuan grabitje dhe nuk lejuan hapjen e kanalit të ujësjellësit në Bulqizë, shoqërohen 17 persona
Policia e Bulqizës ka shoqëron 17 banore të fshatit Zerqan në komisariat pasi pak ditë më parë banorët nuk lejuan hapjen e kanalitujësjellësit ku do të shërbejë për një tjetër fshat.

Sipas banorëve të fshatit Zerqan të cilët janë mbledhur para komisariatit marrja e ujit është një grabitje, ata shprehen se për ndërtimin e ujësjellësit bashkia nuk është konsultuar me banorët.
Shtuar më 30/07/2019, ora 19:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori