E bujshme! Rikthehet 21 Janari, prokuroria kërkon rinisjen e hetimeve
Hetimet për 21 Janarin priten të rinisin sërish rreth 10 vite nga protesta e përgjakshme.

Burimet bëjnë me dije se Policia e Tiranës kërkon rifillimin e hetimeve për 21 janarin e vitit 2011.

Mësohet se policia dorëzoi në prokurori letër kërkesën, ku i kërkohet prokurorisë riinspektim hetimor.

21 Janar 2011:

Opozita e atëhershme, partia socialiste organizoi një protestë masive dhe të dhunshme në bulevardin "Dëshmorët e Kombit".

Gjatë kësaj proteste u vranë para kryeministrisë, me kryeministër Sali Bërishën, 4 protestues nga Garda e Republikës.

Gjatë protestës së 21 Janarit 2011, mbetën të vrarë Aleks Nika, Ziver Veizi, Hekuran Deda dhe Faik Myrtaj./albeu.com/

Shtuar më 20/01/2021, ora 18:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori