E besuara e demokratëve hetohet për vjedhjen në BSH
Sekretarja e Përgjithshme e Bankës së Shqipërisë e emëruar në këtë dikaster në 2011 me iniciativë të Partisë Demokratike, është marrë në pyetje nga prokurorët e njësisë hetimore Task-Forcë.

Elivar Golemi ka dhënë shpjegime lidhur me vjedhjen e 7.13 milion dollarëve nga Thesari i Shtetit dhe përgjegjësinë e saj dhe situatën e mungesës së kontroll auditeve për një periudhë tre vjeçare në këtë bankë./albeu.com/
Shtuar më 12/08/2014, ora 13:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori