E bëri Kosovën Serbi, Berisha sulmon Ramën: Tradhëti kombëtare!
Rama e ka nisur ditën e sotme me një postim në rrjetet sociale ku prezanton zgjidhjen e problemit të furnizimit me ujë në zonat rurale të Shqipërisë.

Mirëpo në postimin që ka bërë kryeministri, ndjekësit kanë qenë shumë të vëmendshëm dhe kanë vënë re që në hartën e publikuar nuk duket Koova.

Territori i ndarë në atë hartë lë të nënkuptohet se Kosova është pjesë e Serbisë. Një gafë kjo që nuk i falët një kryeministri, i cili e ka kuptuar gabimin që ka bërë, e ka fshirë atë dhe e ka rregulluar duke vendosur hartën e duhur.

Por ky rast nuk i ka shpëtuar as ish-kryeministrit Sali Berisha dhe opozitës.

Berisha shkruan se Rama ka kryer një akt tradhëtie kombëtare.

“Zografi bis në një akt flagrant të tradhëtisë kombëtare fshin Kosoven si shtet i pavarur dhe e paraqet atë si territor të Serbisë! Shikoni hartën që Zografi Bis poston në Fb e tij. Sb,”– shkruan Berisha në një status në Facebook-un e tij.

Në lidhje me këtë postim ka reaguar edhe Luan Rama, i cili e quan një postim fyes dhe provokativ.
Shtuar më 19/11/2019, ora 20:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori