E arrestoi 25 vite më parë, çfarë mendon Berisha për Fatos Nanon
Pëlqej
Më 30 korrik 1993, shefit të opozitës së atëhershme dhe kryetarit të Partisë Socialiste, Fatos Nanos u prangos nën akuzat për korrupsion.

Po çfarë mendon Berisha sot për arrestimin e Nanos?

Gjatë një interviste për mediat, Berisha e ka quajtur arrestimin e Nanos si një ndër gabimet e tij në politikë.

"Unë mendoj se me kundërshtarët politikë, përveç arrestimit të Fatos Nanos, arrestim i cili, dosja e të cilit nuk kishte absolutisht asnjë element të shtuar nga Sali Berisha.

E kishte pregatitur vetë PS në pushtet dosjen e Nanos. Unë nuk them se ishte fajtor apo jo sepse ështe çështje gjykate, por arrestimi i tij në atë kohë në avancë ishte një hap shumë i gabuar që në mënyrë kategorike s’kishte të bënte me Sali Berishën.

Por Sali Berisha përgjegjësisë nuk i ikën, nuk thotë se nuk isha president. Unë isha president dhe ajo ndodhi.

Në raste të tjera kam bërë gjithçka për të gjetur gjuhën me kundërshtarët politikë në çdo moment"- thotë Berisha duke theksuar se është treguar tolerant me kundërshtarët politikë. /albeu.com/


Shtuar më 19/04/2018, ora 09:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori