Dyert e dritaret të komplesit Jon dërgohen në shkollat e Vlorës
Dyertë dhe dritaret e kompleksit “Jon” mund të shkojne per shkollat dhe kopshtet e Vlores. Vendimi eshte marre mes Inspektoratit Ndertimor Urbanistik Kombetar dhe Bashkise se Vlores.

Materialet jane cilesore, ndaj sipas kreut te INUK do te ishte mire te viheshin ne perdorim dhe nuk do te shkonin dem.
Nga ana tjeter vazhdon piketimi i goditjes per vendosjen e eksplozivit per te shkaterruar pallatin. Mendohet se ne fund te javes se ardhshme xhenieret e shperthimit te kene mbaruar pune dhe gjithcka te jete gati ndezjen e tritolit.
Shtuar më 09/12/2013, ora 14:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori