Dy të prekur nga koronavirusi, lagjja dhe kur u futën në Shqipëri
Minbistria kakonfirmuar dy rastet e para të prekur nga koronavirusi në Shqipëri. Babë e bir rezultuan pozitivë në analizat ndaj virusit. Ky i fundit kishte ardhur nga Firence e Italisë dhe kishte infektuar babanë.

Sipas Abc news të infektuarit janë V.K, 54 vjeç dhe P.K, 28 vjeç.

Ata kanë hyrë më datë 26 shkurt nga pika kufitare e Hanit të Hotit në Shkodër duke udhëtuar për në Tiranë.

Mësohet se të infektuarit banojnë në rrugën Irfan Tomini në Tiranë dhe janë me origjinë nga Puka
Shtuar më 09/03/2020, ora 09:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori