Dy të infektuar, COVID-19 futet në Bashkinë e Vlorës
COVID-19 ka prekur edhe bashkinë e Vlorës. Në 24 orët e fundit në Vlorë u testuan pozitivë 13 persona, nga 284 që ishte numri total i infeksioneve në të gjithë vendin.

Burimet bëjnë me dije se mes të infektuarve ishin edhe dy punonjës të Bashkisë së Vlorës.

Pas testimit pozitiv të tyre ata janë karantinuar në banesë dhe ambientet e institucionit janë dezinfektuar.

Numri i infektimeve në të gjithë vendin vijon të mbetet i lartë, ndërsa ai i viktimave po rritet.

Sot humbën betejën me virusin shtatë persona, duke e çuar në total numrin e viktimave në 487.
Shtuar më 27/10/2020, ora 19:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori