Dy napoletanë arrestohen për vrasjen e shqiptarit në Angli
Serxhio Marku është vjeçari">21-vjeçari">vjeçari">21-vjeçari shqiptar i cili u vra javën e kaluar në banesën e tij në Angli. I riu u gjet i plagosur rëndë dhe u dërgua menjëhërë në spital, por nuk i rezistoi dot plagëve të marra duke gjetur kështu vdekjen.

Për vrasjen e Markut janë arrestuar dy shtetas italianë, nga Napoli, Francesco D’Agostino, 44 vjeç, dhe Giuseppe Petriccione, 45 vjeç.

Megjithëse arrestimit, shkaqet e vrasjes mbeten ende të paqarta. Për këtë arsye policia po bën hetime për të kaluarën e të riut shqiptar.

vjeçari">21-vjeçari">vjeçari">21-vjeçari nuk kishte asnjë të afërm në Angli, ndërsa familja e tij jeton në Shqipëri.
Shtuar më 23/09/2019, ora 13:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori