Dy ditë para protestës, Rama merr një vendim për ndërtesën e kryeministrisë (FOTO LAJM)

Më pak se dy ditë larg protestës së opozitës në bulevardin para kryeministrisë, Rama ka nisur të marrë masat.

Pavarësisht se kryeministri Rama do të largohet ditën e shtunë drejt Vlorës, ai ka vendosur që të fortifikojë godinën që kryeson, ashtu siç edhe tregojnë fotot e mëposhte.

Lëvizja e Ramës vjen dy ditë para protestës dhe pak orë përpara se në fytyrë t’i shpërthente një sasi boje blu, e cila iu hodh nga deputeti Edi Paloka këtë të enjte në seancën parlamentare.


Shtuar më 14/02/2019, ora 19:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori